ADSP-BF533SBBCZ500
*Images are for reference purpose only, for actual details please refer the datasheet
Quantity Available:
0
ADSP-BF533SBBCZ500
Analog Devices Inc
add to wishlist
add to compare list
Part Number:
ADSP-BF533SBBCZ500
IC DIGITAL SIGNAL PROCESSORS CONTROLER 16B 500MHZ 160CSPBGA
SK-ADSP-BF533SBBCZ500
Price starts from
1260
Price Break
1 to 9
10 to 99
100 to 499
500 to 999
1000 & Above
Invalid Quantity
Entered quantity is invalid
Customer reference:
Enter Quantity
PRODUCT FEATURES
Product Name
Digital Signal Processors - DSP
Part Number
ADSP-BF533SBBCZ500
Description
SK-ADSP-BF533SBBCZ500
Series
Blackfin®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package
160-LFBGA, CSPBGA
Type
Fixed Point
Packaging
Tray
Manufacturer
Analog Devices Inc
Interface
SPI, SSP, UART
Clock rate
500MHz
Non-Volatile Memory
ROM (1 kB)
On Chip RAM
148kB
I/O Voltage
3.30V
Core Voltage
1.20V